Rastliny v zime, alebo ako ich "obliecť" do vianočného "šatu".

PDF Tlačiť E-mail

Samozrejme, nemusíte sa obmedzovať, čo sa týka výberu farby, iba na bielo kvitnúce druhy rastlín, ako sme to popísali v jednej z predchádzajúcich správ (BIELE VIANOCE ). Ukrátili by ste sa totiž o širokú paletu ďalších interiérových rastlín, ktoré by svojou krásou mohli prispieť k vianočnej pohode.


Amarylis a Euphorbia milli vo vianočnom.

 

K takýmto druhom rastlín, ktoré sú atraktívne najmä v čase Vianoc a v zimnom období, patria napr. Amarylis, Ardisia, Camelia, CyclamenSchlumbergera.

 

(Postupne vám priblížime tieto druhy.) Vianočný „šat“ ale rovnako skvelo pristane aj druhom ako Euphorbia, Kalanchoe (je rovnako ako „vianočná hviezda“ krátkodenná rastlina), Phalaenopsis, (ale aj Cymbídium, či iné druhy orchideí), Hedera, Ilex či Selaginella.

 

Veď, sami sa môžete presvedčiť, o čo lákavejšie vyzerajú spomínané rastliny vo vianočne ladených ozdobných obaloch. A ak popustíte uzdu fantázii a dozdobíte si kaktusovité či sukulentné druhy rastlín, výsledkom bude celkom roztomilý „Mikuláš“, alebo čižmička, ako to ukazujú obrázky nižšie...

 

Okrem interiérových rastlín „ducha Vianoc“ navodia vo vašich príbytkoch aj „vianočné stromčeky“ (smreky / Picea, jedličky / Abies, alebo cyprušteky / Chamaecyparis) ozdobené vianočnými guľami či v "natural look-u", alebo „len“ zasnežené (postriekané snehom v spreji) či s glitrami, aj s napichovačkou (umelohmotná ozdoba na drevenej paličke) a v umelohmotnom obale. Čo poviete na ne?

Takisto sa môžete stretnúť aj s ďalšou drevinou, cezmínou (Ilex). Aj napriek tomu, že cezmíny majú pevné, na okrajoch ostňovité listy (ktoré bývajú u niektorých variet aj panašované), môžete ich ešte viac zvýrazniť glitrom v spreji. Samotný gliter, alebo aj už spomínaný sneh nijako drevinám neublížia a časom sa aj tak ozdoba zmyje.

 

 

 

Copyright © 2013, HOYA, s.r.o. All rights reserved

 
Rady a tipy všetky články